Už jsme vám ukázali, jak přidat panel Rychlé spuštění do systému Windows 10 a nyní vám ukážeme, jak jej přidat jako umístění v kontextové nabídce Odeslat do. To může usnadnit přidávání aplikací nebo jiných souborů na panel Rychlé spuštění v porovnání s jejich přetažením po celé obrazovce.

Přidat rychlé spuštění do kontextové nabídky

  1. Pomocí klávesové zkratky Windows Key + R vyvolejte pole Spustit a zadejte: shell: sendto a stiskněte Enter nebo klikněte na OK.
Běh
  1. Složka SendTo se otevře v Průzkumníkovi souborů. Klepněte pravým tlačítkem na prázdné místo v okně a vyberte Nový> Zkratka.
nová zkratka
  1. Otevře se Průvodce vytvořením zástupce. Zkopírujte následující cestu do pole položky a klikněte na Další:

% UserProfile% \ AppData \ Roaming \ Microsoft \ Internet Explorer \ Rychlé spuštění

vytvořit zástupce
  1. Pojmenujte zkratku - Windows ji ve výchozím nastavení pojmenuje Quick Launch, ale můžete ji pojmenovat, jak chcete.
  1. Až budete hotovi, měla by vypadat podobně jako snímek níže s novou zkratkou zobrazenou v Průzkumníku.
  1. Nyní, když chcete přidat panel nebo aplikaci na panel Rychlé spuštění, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte Odeslat do> Rychlé spuštění.
  1. A je to! Položka, kterou jste odeslali na panel Rychlé spuštění, se nyní zobrazí.
rychlé spuštění systému Windows 10

Tato ikona je ve výchozím nastavení standardní složkou, ale pokud chcete, můžete ji změnit na něco jiného. Jednoduše klikněte pravým tlačítkem na ikonu Rychlého spuštění v Průzkumníku souborů a vyberte tlačítko Změnit ikonu. Odtud si můžete vybrat z ikon zabudovaných do Windows 10 nebo procházet umístění vlastních ikon, které jste stáhli z webu.

změnit ikonu

Například jsem změnil důl na zelené zaškrtnutí. Všimněte si, že zvolená ikona se zobrazí také v místní nabídce. Není to velká dohoda, ale je dobré vědět, zda si chcete uživatelské rozhraní přizpůsobit nebo chcete věci trochu změnit.

Chcete do kontextové nabídky Odeslat do systému Windows přidat různá umístění? Zanechte komentář níže a dejte nám vědět vaše myšlenky.