Funkce Fire-HD-10-Tablet

Nejnovější verze řady tablet Amazon, Fire HD 10, přichází v modelech 32 a 64 GB. Je dobré vidět, že tato zařízení přicházejí s větším místním úložištěm, ale pokud jde o stahování obsahu, abyste si mohli užívat offline, čím více místa, tím lépe. Skvělá věc je, že můžete přidat kartu microSD, až 256 GB, pro dostatek místa pro přidání vysoce kvalitních filmů a televizních pořadů.

Nainstalujte MicroSD Card Fire HD

Instalace karty microSD na Fire HD 10 je přímý proces. Nejprve odhalte slot pro SD kartu, který je umístěn na boku kolmo k vypínači.

MicroSD Slot Fire HD 10

Vložte kartu microSD do slotu a jakmile bude karta rozpoznána, zobrazí se vám zpráva, že vše, co stáhnete od tohoto okamžiku, bude na kartu uloženo. To zahrnuje většinu aplikací kromě těch, které je třeba nainstalovat do interního úložiště zařízení.

1 microSD s detekcí požáru

Nastavení úložiště SD karty

Můžete však změnit, které položky se stáhnou a uloží na kartu. Přejděte na Nastavení> Úložiště a klepněte na SD kartu. Zde uvidíte seznam různých typů souborů, jako jsou videa a obrázky. Zapnutím nebo vypnutím nastavení vyberte, které z nich budou uloženy na kartě.

3 Vyberte položky uložené na SD kartě

Odtud můžete kartu také vymazat a vyčistit tak veškerý prostor nebo zastavit běh aplikací, takže ji můžete bezpečně odebrat.

4 Vyjměte nebo vymažte SD Card Fire HD

Pokud potřebujete vědět, kolik místa na vaší SD kartě nebo na místní jednotce zabírá, přejděte na Nastavení> Úložiště. Na první pohled uvidíte, kolik místa vám zbylo. Například jsem přidal 64 GB kartu a měl jsem k dispozici asi 53 GB. Uvědomte si, že zde můžete uvolnit místo tím, že archivujete věci, které nebyly po nějakou dobu použity.

Klepněte na jednotku a získáte hlubší pohled na typ média, které zabírá místo. Datové soubory jsou rozděleny do různých kategorií, jako jsou filmy a televize, aplikace, knihy, hudba. Podobně jako vidíte, co zabírá prostor v iOS.

Rozklad úložiště Fire HD 10

Přidáním karty microSD slušné velikosti do tabletu si můžete stáhnout filmy a televizní pořady ve vysoké kvalitě, abyste dosáhli co nejlepšího zážitku ze sledování.

kvalita stahování

Pokud jste již obsah stáhli do tabletu, můžete jej přesunout na SD kartu. V případě aplikací přejděte na Nastavení> Aplikace a hry> Spravovat všechny aplikace. Klepněte na aplikaci, kterou chcete přesunout, a potom klepněte na tlačítko „Přesunout na SD kartu“. Chcete-li přesunout dříve stažená videa, knihy, musíte je nejprve ze zařízení smazat a poté znovu stáhnout na kartu microSD.

Přesuňte aplikaci na SD kartu

Závěr

Rovněž stojí za zmínku, že správa prostoru na jiných moderních Fire Tabletech je v podstatě stejná softwarová řešení. Způsob, jakým vložíte na SD kartu, se však u každého modelu trochu liší.

Mít navíc úložný prostor je skvělé pro ty časy, kdy jste v letadle nebo kdykoli není dostupné Wi-Fi. Pokud jste členem Prime, můžete si z Amazon Video stáhnout filmy a televizní pořady. Můžete si také stáhnout obsah Netflix pro sledování offline. Poté vložte SD kartu zdravým množstvím filmů, televizí, knih, filmů, her a hudby, abyste si ji mohli užívat i na cestách.