Pokud používáte stolní aplikaci SkyDrive v systému Windows, můžete mít snadnější způsob, jak posílat soubory na disk, než je standardní metoda drag and drop. Jedním ze způsobů je přidání SkyDrive do kontextové nabídky Odeslat do a je to snadné.

Přidejte SkyDrive do nabídky Windows Send To Menu

Přidání aplikace SkyDrive do nabídky Odeslat do je v zásadě stejné jako přidání služby Disk Google do ní. Pomocí klávesové zkratky Windows Key + R vyvolejte dialogové okno Spustit a zadejte: shell: sendto a stiskněte Enter.

Běh

Nyní přetáhněte zástupce do svého SkyDrive do složky Odeslat do. Existuje několik způsobů, jak to udělat, ale způsob, jakým to dělám, je kliknout pravým tlačítkem myši na SkyDrive z Průzkumníka Windows, měl by být uveden v seznamu Oblíbené. Poté ji přetáhněte, uvolněte a poté vyberte Vytvořit zástupce zde. Takto budete mít složku SkyDrive stále pod položkami Oblíbené.

Zkratka

Když kliknete pravým tlačítkem myši na soubor nebo složku, zobrazí se SkyDrive v nabídce Odeslat v kontextové nabídce.

Odeslat do kontextové nabídky

Bonusový tip: Pomocí výše uvedených kroků budete moci odesílat položky do kořenového adresáře vaší složky SkyDrive. Pokud chcete položky přejít na konkrétní umístění, zkopírujte zástupce složky z SkyDrive do složky Odeslat do. Zde jsem přidal dvě běžná místa, kam posílám soubory.

Další složky SkyDrive

Stáhněte si aplikaci SkyDrive Desktop