Pokud vlastníte Xbox One a jste dokonce umírněným hráčem, nevyhnutelně se dostanete do bodu, kdy potřebujete více úložného prostoru. Zde je ukázka, jak přidat více úložiště pro šílené obrovské hry Xbox One, které chcete hrát.

S Xbox Gold získáte program Hry se zlatem, který vám každý měsíc poskytne tři až čtyři bezplatné hry. Navíc, Xbox Game Pass je neuvěřitelná hodnota za 9,99 $ / měsíc a umožňuje vám přístup k více než stovkám premiérových her. Stále však musíte tyto obrovské soubory stáhnout. Hry, které si stáhnete pro Xbox One, jsou obrovské. Průměrná velikost hry je 35 GB nebo více. Protože Xbox One je v podstatě počítač a běží na Windows 10, nemusíte kupovat oficiální rozšiřující jednotku Xbox. Můžete použít zvláštní jednotku nebo externí jednotku, kterou máte k dispozici.

Přidání externí jednotky do konzoly Xbox One pro další úložiště

Nejprve zapněte svůj Xbox One a připojte jednotku, kterou chcete použít, k dostupnému portu USB na konzole. Poté budete vyzváni, abyste vybrali, jak chcete jednotku používat - buď pro ukládání hudby a videa, nebo pro aplikace a hry. Protože ji budu používat pro hry, musí být naformátován do proprietárního formátu Xbox One - vyberte možnost Formátovat paměťové zařízení.

Jak používat média Xbox One

Poté budete vyzváni k zadání názvu jednotky pomocí klávesnice na obrazovce.

Budete dotázáni, zda chcete nainstalovat všechny hry na tuto jednotku vpřed nebo stále používat původní jednotku. Pro své účely jsem se rozhodl použít originál, ale později ho můžete změnit v Nastavení.

Poté jste připraveni naformátovat jednotku. V mém případě to byla nová jednotka a formátování trvalo méně než 10 sekund, ale počet najetých kilometrů se může lišit.

Po úspěšném zformátování jednotky přejděte do části Nastavení> Systém> Úložiště a zobrazte a spravujte nový disk. Odtud můžete vidět, kolik místa je na disku využito, zobrazit obsah disku a přenášet položky z jedné jednotky na druhou.

Jste vlastníkem Xboxu, kdo má větší úložný prostor s externí jednotkou? Dejte nám vědět, jak to funguje pro vás, v sekci komentářů níže. Nebo se můžete obrátit na naše fóra Windows 10, kde najdete další diskuse a rady pro řešení problémů.