Windows 10 přináší zpět nabídku Start a není to přesně jako Windows 7s - zahrnuje živé dlaždice, které byly poprvé představeny v systému Windows 8. Skvělá věc je však, že je vysoce přizpůsobitelná, ještě více než v systému Windows 7.

Jednou z věcí, které byste mohli chtít udělat, je přidat odkazy na více umístění složek, než jaké jsou ve výchozím nastavení nabízeny, například Video.

Místa, o kterých zde hovoříme, jsou ta, která se objevují v levém sloupci pod nejvíce používanými a nedávno přidanými skupinami. Na obrázku níže vidíte, že aktuálně zobrazuje odkazy na Dokumenty, Hudba, Průzkumník souborů a Nastavení. Zde je návod, jak to změnit podle vašich potřeb.

Nabídka Start systému Windows 10

Přidání umístění složky do nabídky Start systému Windows 10

Chcete-li přidat nebo odebrat umístění v nabídce Start, přejděte na Nastavení> Personalizace> Start. Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je kliknout pravým tlačítkem myši na plochu a poté na Přizpůsobit.

Windows 10 Přizpůsobení

Dále přejděte dolů a na levém panelu klepněte na Vybrat složky, které se zobrazí na Start.

Přizpůsobení systému Windows 10

Odtud můžete zapínat a vypínat umístění složek přepínáním přepínačů.

sshot-1

Pamatujte, že tyto otevírají umístění složek, nikoli aplikace. Rovněž čím více složek přidáte, bude nejpoužívanější skupina odebrat položky a vytvořit tak prostor pro to, co přidáte.

Níže je uveden příklad některých výměn, které jsem provedl přidáním některých míst, jako jsou videa a obrázky, a odebráním Průzkumníka souborů.

sshot-2

Pokud vás zajímá více o přizpůsobení nabídky Start systému Windows 10, podívejte se na následující články:

  • Připnout konkrétní nastavení pro spuštění nabídkyVyhledat aplikace podle prvního písmene od nabídky StartPin Webové stránky z prohlížeče Edge, aby se spustilo MenuOdebrat položky z nabídky Start Nejpoužívanější seznamVyužijte nabídku Start Prostor efektivně

Chcete-li také podrobněji hovořit o systému Windows 10 a odpovědět na vaše otázky, nezapomeňte se připojit k fórům systému Windows 10.