Pokud jde o nastavení systému Windows na místo, kde je jeho použití snadnější, existuje mnoho způsobů, jak „kůži kočku“. Obvykle to zahrnuje ladění klíčů registru, procházení zásad skupiny nebo jiných zapojených procesů, se kterými se mnoho lidí nechce obtěžovat.

Například přidání položek do kontextové nabídky klepnutím pravým tlačítkem. Ve výchozím nastavení nemusí existovat příkazy a další požadované položky. Pokryli jsme několik článků o tom, jak přidat nebo odebrat věci z kontextového menu, zde je jen několik z nich:

  • Přidat příkazy Kopírovat a Přesunout do složky do kontextové nabídkyPřidat tiskové adresáře do kontextové nabídkyPřidat Dropbox do kontextové nabídkyJak přidat libovolný program do kontextové nabídky

Snadné kontextové menu

Jak uvidíte, každý z nich vyžaduje dlouhé kroky. Takže místo procházení každého jednotlivě existuje jednodušší způsob. Chcete-li do kontextové nabídky přidat několikrát pouze zaškrtnutím několika políček, stáhněte si Easy Context Menu. Jedná se o bezplatný a přenosný nástroj - to znamená, že jej můžete spustit z flash nebo síťové jednotky.

Stahování je soubor zip a obsahuje verze pro x86 i 64bitové verze systému Windows XP a vyšší. Stačí spustit verzi vhodnou pro váš systém. Pokud si nejste jisti, kterou verzi systému Windows máte, podívejte se do našeho článku o tom, zda počítač používá 32 nebo 64bitový systém Windows.

Snadné verze kontextového menu

Po jeho spuštění se zobrazí seznam několika položek a příkazů, které můžete přidat a vytvořit kontextovou nabídku.

Kontextové menu EZ

Stačí projít a zkontrolovat požadované položky a poté kliknout na tlačítko Použít změny v horní části. Za zmínku stojí také to, že jakékoli změny můžete snadno vrátit zpět kliknutím na tlačítko vedle nich.

Aplikuj změny

Zde je příklad některých příkazů, které jsem přidal do místní nabídky na ploše. Podívejte se například na příkazy pro vypnutí počítače, které můžete snadno přidat. Je to mnohem snazší než je přidat ručně, přístup k výchozím metodám v systému Windows 8.1.

sshot-1

Přestože není zahrnuto vše, co chcete přidat, je rozhodně hodně na výběr a další by se měly přidávat, protože nástroj neustále roste.