Windows 10 obsahuje nové výchozí aplikace, které se pečou do operačního systému. Dříve označovaná jako moderní nebo metro aplikace, nyní je společnost nazývá „univerzální aplikace“, protože budou podobně fungovat na všech zařízeních s novým operačním systémem.

Windows 10 obsahuje nové verze aplikací Mail a Calendar. Ve Windows 8.1 se výrazně zlepšili ve srovnání s poštou a kalendářem. Zde je návod, jak začít a přidat své e-mailové účty Gmail, Yahoo nebo Microsoft (tj. @Live @outlook @hotmail).

Stejně jako mnoho uživatelů však pravděpodobně máte více e-mailových účtů, které chcete přidat. Microsoft z něj dělá jednoduchou záležitost v systému Windows 10. K tomuto článku přidám účet Gmail.

Nastavení aplikace Windows 10 Mail

Spusťte aplikaci Mail a klikněte na ikonu ozubeného kola v levém dolním rohu a přejděte na Nastavení> Účty.

sshot-1

Dále uvidíte e-mail, který používáte pro přihlášení k účtu Microsoft - klikněte na Přidat účet.

Mail aplikace Windows 10

Zobrazí se seznam nejpopulárnějších e-mailových služeb. Klikněte na ten, který chcete přidat. V tomto případě přidávám účet Gmail.

sshot-3

Otevře se přihlašovací obrazovka Google, kde můžete zadat svůj účet a heslo.

sshot-4

Pokud máte aktivovanou dvoufaktorovou autentizaci Google - a měli byste ji používat všichni - počkejte na svůj potvrzovací kód a ověřte svůj účet.

sshot-5

Přijměte souhlas s tím, co bude aplikace Mail potřebovat k přístupu z vašeho účtu.

sshot-6

A je to! Nyní budete mít svůj účet Gmail k dispozici v aplikaci Pošta. Vaše doručená pošta bude synchronizována a můžete začít.

Doručená pošta Windows 10

Windows 10 Kalendář App

Aplikace Kalendář také přidá váš účet. Pokud toto používáte poprvé, jste uvítáni úvodní obrazovkou.

Kalendář

Dále uvidíte e-mailové účty, které jste nastavili - včetně účtu, který jste právě nastavili. Klikněte na tlačítko Ready to go. Máte také možnost přidat další účet, pokud chcete.

Aplikace Kalendář Windows 10

Nyní budou synchronizovány a naplněny kalendáře a připomenutí spojená s vaším e-mailovým účtem.

Calendar3

Jak jsem již zmínil, aplikace Windows 10 Mail a Calendar jsou daleko před aplikacemi v systému Windows 8.1. V následujících týdnech zůstaňte naladěni na podrobnější články o obou aplikacích.

Jaký je váš názor na nové aplikace Mail a Calendar? Zanechte komentář níže a dejte nám vědět.

Také, pokud máte dotazy týkající se těchto aplikací nebo cokoli o novém OS, připojte se k fórům Windows 10.

Aktualizace 8. 11. 2015:

Od uživatelů, kteří hlásí, že jejich pošta se nesynchronizuje správně, jsme obdrželi mnoho zpětných vazeb. Ze všeho, co jsme slyšeli, 95% času, viníkem je bezpečnostní software třetích stran, který neumožňuje připojení, ať už je to Avast, AVG, BitDefender atd. Budete muset jít do nastavení bezpečnostního softwaru a zjistit, co způsobuje problém.

Skvělá řešení týkající se tohoto problému najdete v tomto vláknu fóra Windows 10.