Pokud pracujete s týmy, které se nacházejí v různých časových pásmech po celém světě, je příjemné vědět, jaký je čas v jejich regionu. Pokud jste dlouhodobým uživatelem systému Windows, pravděpodobně již znáte přidávání dalších hodin pro různá časová pásma.

Pokud jste však v systému Windows nováčkem nebo jste toto dosud nenastavili, zde je návod, jak přidat další hodiny časového pásma do systémové lišty. Proces je v zásadě stejný jako ve Windows 7 a 8, ale chtěli jsme vám poskytnout aktualizaci pro Windows 10.

Windows 10 má jinou grafiku pro hodiny (a kalendář), které by vás mohly zajímat.

Přidejte další hodiny pro různé časové zóny v systému Windows 10

Začněte kliknutím na hodiny na hlavním panelu v pravém dolním rohu obrazovky. Okamžitě uvidíte nové uživatelské rozhraní, které společnost Microsoft zahrnula a zobrazuje čas a kalendář. Kruhové hodiny jsou pryč a nahrazeny moderním digitálním designem. Odtud vyberte pod kalendářem nastavení Datum a čas.

1 Vyhraj 10 Nastavení času

Můžete také přejít na Nastavení> Čas a jazyk> Datum a čas, ale ušetříte tím několik kliknutí.

Poté přejděte dolů a vyberte možnost Přidat hodiny pro různá časová pásma.

2 přidat hodiny

Nyní v dialogovém okně Datum a čas na kartě Další hodiny zaškrtněte políčko Zobrazit tyto hodiny. Poté vyberte požadované časové pásmo, pojmenujte jej a klikněte na OK. Všimněte si, že můžete přidat další dvě hodiny.

3 další hodiny

Až budete hotovi, klikněte na hodiny na hlavním panelu a uvidíte jednu nebo dvě další hodiny, které jste přidali, včetně hodin pro váš místní čas.

4 hodiny navíc

Když umístíte kurzor myši nad hodiny na hlavním panelu, zobrazí se každé z přidaných časových pásem a názvů hodin.

5 vznášet se

Pokud chcete odstranit nebo změnit časová pásma a hodiny, můžete. Stačí se vrátit a provést potřebné úpravy.

Líbí se vám nový vzhled hodin v systému Windows 10? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže.