typing_laptop_display_email_Featured

Společnost Microsoft aktuálně přesouvá všechna nastavení systému z klasického ovládacího panelu do své nové aplikace Nastavení v systému Windows 10. S každou novou verzí najdete stále více a více nastavení konfigurace systému. A zatímco to usnadňuje přístup k některým nastavením, v současné době neexistuje jednoduchý způsob, jak spravovat jas displeje.

Nastavte Jas displeje pomocí Centra akcí

Chcete-li změnit úroveň jasu na svém notebooku, můžete otevřít Centrum akcí a kliknout na tlačítko Jas, ale upraví se v krocích po 25 procentech, což je neohrabané a nedává vám přesnou kontrolu. Chcete-li přesnou kontrolu, můžete klepnout pravým tlačítkem myši na tlačítko Jas a vybrat možnost Přejít na Nastavení.

Jas akčního centra

Tam máte přístup k posuvníku pro nastavení jasu displeje.

Nastavení systému Windows 10 Jas

Přidejte do systému Windows 10 jezdec jasu

Stáhněte si bezplatnou utilitu s názvem Brightness Slider z GitHubu. Tím se do zásobníku přidá ikona posuvníku jasu pro snadný přístup. Je to odlehčená aplikace bez instalace a můžete ji spustit z flash disku nebo z umístění v síti. Jednoduše dvakrát klikněte na spustitelný soubor a program ihned otevřete. Kliknutím na něj upravíte úroveň jasu displeje podle toho, co je pro vás nejlepší.

Jasný posuvný systém Windows 10

Klepnutím pravým tlačítkem myši na něj zavřete nebo necháte běžet během spouštění, takže je vždy k dispozici, pokud jej používáte hodně. Snížení jasu obrazovky je ve skutečnosti snadný způsob, jak šetřit energii baterie na notebooku.

Přestože společnost Microsoft v systému Windows 10 přidává nové funkce a není třeba instalovat další software, řešení takových jednoduchých potřeb stále nejlépe řeší aplikace třetích stran, jako je například Brightness Slider. Místo toho, abyste museli proklouznout přes dlouhý seznam různých obrazovek, je to mnohem snazší. Vím, problémy prvního světa, že?

Považujete to za užitečný nástroj, který máte na svém notebooku se systémem Windows 10? Jaké jsou některé z vašich oblíbených bezplatných nástrojů, které řeší konkrétní potřebu systému Windows? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže nebo se k nám připojte pro všechny věci společnosti Microsoft ve fórech Windows 10.