I když není mnoho plnohodnotných alternativ k e-mailu a kalendáři k aplikaci Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird se blíží a je zdarma. Jde o to, že Thunderbird ve výchozím nastavení nemá kalendář. Lightning je bezplatný doplněk, který přináší plně funkční kalendář a úkoly, podobně jako v aplikaci Outlook. Blesk může stáhnout a synchronizovat s kalendářem Google, Exchange a dalšími kalendáři. Pokračujte, jak jsme se rychle prohlídku.

Bleskový kalendář pro Thunderbird

Osvětlení přináší Thunderbirdu dvě nové karty. Karta Kalendář a karta Úkoly. Oba jsou vzájemně zaměnitelné, zejména proto, že jakýkoli úkol lze převést na událost a naopak. V zobrazení kalendáře jsou také zobrazeny události, datum a různá různá zobrazení tolik kalendářů, kolik potřebujete přidat.

karta kalendáře blesku

Přidávání událostí do kalendáře je snadné. Okno Nová událost nabízí prázdné prostory pro všechny podrobnosti, časy, připomenutí, pozvánky a jakékoli další informace, které byste k nim mohli potřebovat. Můžete také zvolit, zda chcete události zveřejnit nebo soukromé (podle toho, odkud se kalendář synchronizuje).

přidat událost

Podokno úloh je méně přeplněné a jednoduché a zjistíte, že postranní panel nyní obsahuje události kalendáře. Přidání nových úkolů vyžaduje pouze zadání a stisknutí tlačítka Nová úloha.

karta Úkol blesku

Na rozdíl od událostí kalendáře mohou mít úkoly označeny priority, průběh a dokončení. Úkoly lze také snadno odložit nebo přenést do jiného kalendáře.

odložit úkoly

Připomenutí lze nastavit tak, aby se rozběhly v jakémkoli požadovaném čase před událostí, nebo při řešení úkolů, pokud není úkol dokončen. Tato připomenutí lze odložit na určitou dobu, jako je budík, nebo je lze zrušit.

připomenutí událostí a úkolů

Na kartě Možnosti nabízí kalendář místo pro změnu výchozího nastavení připomenutí a dalších nastavení. To je zvláště užitečné, pokud chcete, aby Úkoly automaticky připojovaly alarm při každém vytvoření.

nastavení připomenutí kalendáře

Celková analýza

Pokud zkombinujete všechny výkonné funkce, které najdete v doplňku Lighting společnosti Thunderbird, a jeho cenovka zdarma, dává Microsoft Outlook solidní konkurenci. Kalendář je efektivní, intuitivní a nenabízí systémové prostředky v počítači, na kterém běží. Hlavní nevýhoda je, že Lightning nepracuje s beta kanálem Thunderbirdu, takže s ním nebudete moci otestovat nejnovější a nejlepší verzi. Ale pokud jste spokojeni s spuštěním nejnovější stabilní verze, Lightning může být kalendářní systém, který stojí za kontrolu.