Nedávno můj notebook HP zemřel. Vyhledávání na internetu odhalilo, že mnoho stejných modelů umírá ze stejných příznaků, ale služba HP mě ujistila, že mám záruku. No, stejně jsem chtěl něco nového.

Ale co bych si měl koupit? V současné době je nový iPad všude ve zprávách a nosím iPhone a znám ekosystém. IPad je bezpochyby pěkný stroj. Náš vlastní Josh Windisch mu dal recenzi s velkou chválou poté, co jej použil týden. Apple mě ve skutečnosti ujišťuje, že je skvělý (ve své reklamě).

ipad

Ale co můj případ použití? Byl bych dobře vybaven iPadem, když mám zájem o spotřebu i tvorbu obsahu? K hraní her nepoužívám žádný počítač. Dobrá klávesnice byla pro mě vždy důležitá. Dělám hodně psaní a pracuji s čísly. A já opravdu nechci jít dále po králičí díře uzavřeného ekosystému, že?

Acer

Pěkný 15,6 ”širokoúhlý displej, rychlý dvoujádrový procesor, 4 koncerty paměti, vestavěná jednotka DVD RW a mnoho dalších dobrot. Ano, je to jen plachý 6lbs v batohu as výdrží baterie 4 hodiny, možná potřebuji moc cihly. Ale to je pracovní kůň.

Ale ne obsah, chtěl jsem fyzický pevný disk nahradit jednotkou SSD. Při kontrole s Acerem jsem zjistil, že je to 5 minut výměna disků s přístupem na spodní panel. Takže můj rozkaz vypadal takto.

amazonská cena

Jistě, instalace SSD trvala všech 5 minut a já jsem načetl Windows 8 Consumer Preview a celou sadu Office aplikací a ještě mi zbývalo 90 GB SSD prostoru. Acer nyní studené boty za 20 sekund, obnoví se z režimu spánku za 8 sekund, je neúprosně rychlý a ještě musí selhat nebo mít problémy se softwarem, který jsem na něj hodil.

Cena, stejně jako bych zaplatil za nový iPad (pouze wi-fi) s 64 gig úložiště. Teď vím, že volba těchto zařízení je osobní, ale prostě se divím, o kolik víc dostanu za své peníze volbou Acer.

Jaké možnosti nákupu technologií jste si v poslední době vybrali a proč? Žijeme ve zlatém věku nízkých nákladů, vysoce výkonné technologie a nikdy nebyla zajímavější použití.

Jak dáváte svoji technologii zajímavým způsobem?