Iconia Tab A500 je prvním vpádem společnosti Acer do zařízení Honeycomb. Tento 10palcový tablet, který je oficiální verzí systému Android 3.1, je pro každého uživatele vynikající volbou a je to určitě schopné zařízení.

Acer Iconia Tab A500 Front

Jednou z prvních věcí, které jsem si všiml, když jsem ji používal, byla váha. Přestože váží 1,69 liber, připadalo mu to těžké, zejména při použití v režimu na výšku. Cítil jsem, že Apple iPad byl také těžký, ale zjistil jsem, že položím Acer dolů na stůl nebo do klína, když jsem potřeboval psát. S iPadem nebo mým současným oblíbeným tabletem - Nook Color jsem to nenašel. Na straně plus, 10 ”obrazovka poskytla tak velkou, virtuální klávesnici, že jsem byl schopen dotknout se typu, který byl pro mě první.

Když jsem se rozhlédl po zařízení, všiml jsem si kartáčovaného hliníku zpět. Je to velmi pěkné a zdá se, že by to udělalo dobrou práci skrýváním škrábanců. Slot pro kartu MicroSD byl mým prvním velkým problémem - zatímco slot pro nehty pomáhá při vytahování krytu slotu dolů, musíte slot skutečně vytáhnout z tabletu. Není to ani zdaleka hlavní problém, a přesto jsem to mohl otevřít, ale na Acerovi to připadalo trochu nedbalé. Kryt slotu MicroSD. Všimněte si vybrání pro zatažení krytu slotu dolů.

Slot Acer Iconia A500 SD Card je uzavřen

Přes hloupý design krytu slotu jsem ho dokázal otevřít.

Otevřený slot pro Acer Iconia A500 SDcard

Během počátečního nastavení tablet našel moji bezdrátovou síť velmi rychle. Jakmile jsem se připojil, začal jsem se hrabat kolem svých oblíbených webových stránek. Obrazovka vypadala trochu nejasně, takže jsem zkontroloval, zda není ochranný film, na který jsem zapomněl odstranit. Nebyl; ale nemohl jsem otřást pocitem, jako by něco bylo na obrazovce. V žádném případě to nevypadalo vadně, ale i při nejvyšším nastavení jasu mělo zakalený efekt. Všiml jsem si toho na statických snímcích i videu po celou dobu, kdy jsem to měl. Bohužel to pro mě bylo hodně

Dotyková obrazovka Iconia byla pravděpodobně nejpřesnější, jakou jsem kdy použil. Nemusel jsem nic kalibrovat a věděl přesně, kam se můj prst pokaždé zamířil. To mě příjemně překvapilo, protože obvykle si chvíli zvyknu na novou dotykovou obrazovku. To nevyrovnává kvalitu obrazu obrazovky, ale byla to známka ve sloupci plus. Určitě ukazoval svůj podíl otisků prstů, ale Acer byl dost hezký, aby obsahoval čisticí hadřík, který fungoval velmi dobře.

Přepínač zámku orientace zařízení pracoval podle očekávání, ne že jsem našel čas, kdy jsem to chtěl. Určitě existují případy, kdy to máte, takže jsem byl rád, že to Acer zahrnul. Ostatní tlačítka fungují dobře, i když jsem cítil, že musím tlačítko napájení držet příliš dlouho, abych ho zapnul. Asi po 6 nebo 7 sekundách by se mi ozval tón, který by znamenal, že mohu odstranit prst. Zkoušel jsem to rychle stisknout, ale nezapnul se.

Pohled shora na Acer Iconia A500

Kamery fungovaly dobře jak pro fotografii, tak pro video. Rychlým nahráním do Google + jsem mohl potvrdit kvalitu obrázků. Vzhledem k problému s obrazovkou vypadala fotografie, kterou jsem pořídil, mnohem lépe z jiného počítače než z tabletu. Zjistil jsem, že přední i zadní čelní kamery jsou velmi citlivé, i když držení 10 ”široké kamery se cítilo docela hloupě. Kamera směřující dopředu je přilepená poblíž rohu, což způsobuje, že pořizování autoportrétu je trochu těžší. Přestože je zadní kamera 5MP a přední 2MP, viděla jsem v testovacích fotografiích malý rozdíl. Vlastně bych řekl, že to je více svědectvím o 2MP než o selhání 5MP, ale mohl bych se mýlit.

Zadní strana má pěkný kartáčovaný hliníkový panel.

Acer Iconia A500 Zpět

Během opakovaných cyklů napájení jsem zjistil, že doba vypnutí je průměrná u ostatních zařízení se systémem Android, včetně telefonů a tabletů. Navzdory důrazu společnosti Google na rychlost v jiných oblastech se doba zavádění systému Android nezdá být prioritou. To by nemělo být většinou problém, protože zařízení je docela stabilní. Musel jsem restartovat jednou, protože to nevysvětlitelně ztratilo připojení Wi-Fi. Kromě toho to bylo naprosto stabilní.

Acer Iconia Tab 500 má dvoujádrový procesor Tegra 2 na 1 GHz. Není to nejrychlejší k dispozici, ale rozhodně je to dostačující; a zřídka jsem zjistil, že na něco čekám. Jedinou výjimkou z rychlosti zařízení se zdálo být během hry. Dodává se se třemi zmiňovanými hrami, i když jedna z nich není plná verze.

Heroftův hrdina ze Sparty je soud; a nebylo to nejlepší, co jsem kdy hrál. Připomnělo mi to původní Diablo a zdálo se, že spuštění nebo načtení nových etap trvalo dlouhou dobu. Než jsem mohl hrát, musel jsem stáhnout aktualizaci 62 MB. To nebyl velký problém, ale nebyl jsem si jistý, proč tomu tak je, protože na palubě je více než 12 GB úložného prostoru.

Dvě hry plné verze jsou Need for Speed ​​Shift a Let's Golf. Oba maloobchodní za 4,99 dolarů každý od tohoto psaní. Ke stažení pro golfovou hru bylo více aktualizací, což byl nejlepší vizuální zážitek v mém čase s Iconia Tab A500. Grafika mi připomněla něco na Nintendo Wii a vypadali dobře. Kdybych se podíval pozorně, viděl bych kouřový efekt, ale kdybych si to nikde nevšiml, vůbec bych to neviděl.

Need For Speed ​​byla ve skutečnosti hodně legrace a ze zvláštního důvodu - s touto hrou držíte tablet a otočte jej, jako by otáčel volantem. Pád tabletu, kterou jsem předtím neměl rád, způsobil, že hra byla docela pohlcená, jako by používala skutečný volant. Grafika na Need for Speed ​​byla docela dobrá, ale ne tak živá jako u golfu. Možná je nespravedlivé obviňovat Acer z hrdinů Sparty, protože to neudělali, ale rozhodli se je zahrnout.

Na pravém okraji tabletu jsou USB a napájecí připojení.

Pravá strana Acer Iconia A500

Zkuste, jak bych mohl, hlasitost řečníka by nebyla dostatečně hlasitá. Udělal jsem všechno, co jsem mohl, včetně zasekávání se s nastavením Dolby na zařízení, ale bez úspěchu. Vlastně jsem zjistil, že preferuji Dolby, aby byl vypnutý, což bylo dost snadné. Konektor sluchátek byl umístěn hned vedle hlavního vypínače, což bylo mírně nepohodlné pro zapnutí karty po vypršení časového limitu obrazovky. Dokonce i přes pár ušních pupenů Ultimate Ears, u kterých jsem zjistil, že mají vynikající věrnost, nastavení Dolby způsobilo, že věci zněly dutě a zabláceně. Bez toho by mě kvalita zvuku neodfoukla, ale byla mnohem lepší než integrované reproduktory. Karta Iconia 500 měla občasný problém se sejmutím sluchátek, protože to ne vždy vědělo, že jsem to udělal. Toto není problém, který jsem měl s jinými jednotkami Android. Na levém okraji je tlačítko napájení umístěno nevhodně v blízkosti konektoru pro sluchátka.

Levá strana Acer Iconia A500

Acer říká, že baterie Iconia Tab 500 je hodnocena na 8-10 hodin a já bych souhlasil. Kdybych byl stejně přísný s běžícími procesy jako já s telefonem, mám podezření, že bych mohl dostat 12 hodin běžného používání. Nekořenoval jsem jej ani neinstaloval aplikace, které vyžadují zvýšená oprávnění, ale malé množství výzkumu prokázalo, že toto zařízení je docela schopné root. Nenašel jsem žádný náznak, že by byl k dispozici ještě CyanogenMod Rom.

Při procházení v nastaveních jsem zjistil, že zařízení bylo nakonfigurováno tak, aby automaticky kontrolovalo aktualizace, ale v době, kdy jsem s ním byl, nebyl uvolněn žádný. Když jsem nainstaloval nebo aktualizoval aplikaci z Android Marketu, zjistil jsem, že je velmi rychlý - mnohem rychlejší než moje jiná zařízení Android.

Přestože Acer říká, že tento tablet je ideální pro každého, nesouhlasím. Je to velmi schopný všestranný 10 palcový tablet, který by mohl stát na místě netbooku nebo malého notebooku. Je to skoro jako nůž na švýcarské armády, protože je schopen mnoha věcí, ale v žádném případě vynikající. Nechtěl bych to přenášet kolem a sledovat filmy kvůli problémům s kvalitou obrazovky. Pravděpodobně to není ten nejlepší tablet pro hraní ze stejného důvodu. Použil jsem absolutní výbuch pomocí klávesnice a myši na ploše, což je nová funkce s aktualizací Android 3.1. Viděl jsem, jak by stojan plus klávesnice a myš mohli pro některé lidi sloužit jako schopný počítač, což jsem si nikdy nemyslel, že bych řekl.

Při MSRP ve výši 449 $ to není levné; ale existují zde některé dobré funkce, a pokud můžete ignorovat kvalitu obrazovky, která mě neobtěžovala mimo hry, fotografie nebo video, stojí za tu cenu.

Spodní část zařízení má dokovací konektor.

Acer Iconia A500 Spodní

Když jsem to porovnával s iPadem, zjistil jsem, že je to trochu srovnání jablek s pomeranči (zamýšlená slovní hříčka), ale stále je to platné. IPad je v mých rukou velký, stejně jako Acer, ale iPad 2 se necítil tak těžce. Iconia je o 3/10 libry těžší než iPad 2, ale rozdíl je o něco výraznější. IPad 2 má jistě lepší obrazovku, ale citlivost při zavádění a provozu aplikace je přibližně stejná, možná mírná hrana iPadu. Pokud jste na trhu s tabletem a nejste dosud nastaveni do tábora Android, pravděpodobně budete šťastnější, že za 16GB iPad 2 utratíte dalších 50 dolarů.

PODROBNOSTI O KONFIGURACI

Acer Iconia Tab A500-10S16u

Android 3.0.1 Voštinový

Dvoujádrový procesor NVIDIA Tegra 2 (1,0 GHz)

10,1 ”HD Multi-Touch kapacitní LED TFT LCD podsvícený LED, široký pozorovací úhel, rozlišení 1280 x 800

Dvoukanálová paměť 1024 MB DDR2

NVIDIA GeForce Graphics

16 GB úložiště eMMC

Podpora pro microSD až 32 GB

5MP kamera směřující dozadu s automatickým ostřením s jedním LED bleskem; Kamera směřující proti směru jízdy 2 MP

Bezdrátová síť 802.11b / g / n (pouze 802.11n 2,4 GHz)

Bluetooth 2.1 + EDR

Vylepšení zvuku Dolby Advanced Audio v2

Podpora zvuku ve vysokém rozlišení

1 port USB 2.0 a 1 port micro USB 2.0

1 výstup micro-HDMI (podpora duálního displeje)

3,5 mm combo jack, DC-in jack pro AC adaptér, port dokovací stanice

Boční funkční tlačítka, ovládání hlasitosti, otočný zámek obrazovky, tlačítko napájení.

Senzory: gyrometr, e-kompas

Dvě Li-polymerové baterie 3260 mAh

Měření: 10,24 (w) x 6,97 (d) x 0,52 (h) palců

Hmotnost: 1,69 liber.

Závěr

Nakonec jsem si užil svůj čas s Acer Iconia Tab 500; ale nenašel jsem se zdráhající se to zabalit a vrátit. Stejně jako miluji gadgety, vždy jsem zjistil, že tento test je můj nejlepší. Nejsem si jistý, zda revidovaná ikona Iconia funguje, ale pokud ano, minimální vylepšení by z ní mohlo učinit velmi přesvědčivý tablet.

Podrobnosti

Cena: MSRP 449,99 $

Prodejce 1: Bestbuy.com - 449,99 USD nový nebo 100 USD za repasovanou jednotku (zatím není k dispozici)

Prodejce 2: Target.com - 449,99 $

Informace o podpoře: http://support.acer.com/us/en/default.aspx

Domovská stránka produktu: http://acer.us/ac/en/US/content/iconia-tab-a500