Windows Home Server (WHS) umožňuje streamovat média a přistupovat k datům z jiných počítačů v domácí síti. Můžete také přistupovat k obsahu WHS z Xbox 360. Zde je návod.

Nejprve otevřete konzolu Windows Home Server Console a nastavte sdílení knihoven médií. Klikněte na Nastavení a poté na Sdílení médií. Vyberte typy médií (Hudba, Fotografie a videa), které chcete sdílet. Klikněte na OK.

Sdílení WHS

Poté zapněte konzolu Xbox a ověřte, zda je připojena k vaší síti. Bezdrátový nebo Ethernet bude fungovat, ale pro nejlepší výkon doporučujeme připojit ethernetový kabel.

Síť připojena

V hlavní nabídce vyberte položku Moje video aplikace.

Hlavní nabídka Xboxu

Poté přejděte a vyberte Video Player.

Přehrávač videa Xbox

Zobrazí se seznam počítačů ve vaší síti. Vyberte svůj WHS - důl se jmenuje Geekserver: 1

Xbox Vyberte server

Dále budete moci procházet složky knihoven médií, které sdílíte ze serveru.

Složky médií knihovny

Poté přejděte na video, které chcete sledovat.

Vyberte Video

Vychutnejte si show z WHS prostřednictvím Xbox 360. K ovládání přehrávání můžete použít ovladač Xbox nebo Xbox 360.

Xbox Sledujte Xfiles

Chcete-li poslouchat hudbu, přejděte do aplikace Music Player.

musicapps

Stejně jako při získávání videa z WHS můžete procházet složky hudební knihovny a najít umělce, skladbu nebo album, které chcete přehrát.

Xbox Přehrávání hudby

Pokud máte velký HDTV a chcete předvést své rodinné fotografie, můžete to udělat také. Jen se ujistěte, že sdílíte složku Knihovna fotografií na WHS. Poté spusťte aplikaci Prohlížeč obrázků.

obrázek prohlížeč

Poté přejděte do adresáře s fotografiemi, které chcete předvést. Poté můžete přehrát promítání prezentace, otočit obrázky a přejít na další ve složce.

Xbox Zobrazit fotografie

Pokud máte na svém domovském serveru Windows Home mnoho multimédií, je k tomu dobrý přístup prostřednictvím konzoly Xbox 360 v obývacím pokoji.