Systém Windows 8 obsahuje funkci pokročilého spuštění, která vám umožní přístup k několika nástrojům pro řešení problémů se systémem, pokud se něco zhorší. Obsahuje možnosti pro Obnovení systému, Obnovení obrazu systému (nezapomeňte si přečíst: jak vytvořit zálohu obrazu systému Windows 8.1) Obnovení počítače a možnosti Obnovení počítače.

Jak se dostat k pokročilému spuštění v systému Windows 8

Získání pokročilého spuštění v systému Windows 8.x také umožňuje spuštění do nouzového režimu. Dostat se tam však může být poněkud nepříjemné.

Chcete-li se dostat do rozšířených možností (viz níže), je třeba podržet klávesu Shift a současně kliknout na tlačítko Restartovat tlačítkem napájení.

Rozšířené možnosti spuštění

Použijte příkazový řádek

Místo absolvování všech těchto kroků se dostanete k pokročilému spuštění - použijte příkazový řádek! Je to snazší, než si myslíte. Stiskněte klávesu Windows Key + X a vyberte příkazový řádek.

Potom zadejte: shutdown.exe / r / o / f / t 00

Stiskněte Enter a váš systém se restartuje a dostanete se přímo na obrazovku Advanced Startup.

příkazový řádek

Vytvořit rozšířenou spouštěcí zkratku

Pokud si myslíte, že budete muset pravidelně přistupovat k pokročilému spuštění, můžete pro něj vytvořit zástupce. Klepněte pravým tlačítkem myši na plochu a přejděte na příkaz Nový> Zkratka.

nová zkratka

V dalším typu obrazovky: shutdown.exe / r / o / f / t 00 a klikněte na Další.

vytvořit zástupce

Poté zkratku pojmenujte jako Advanced Startup, klikněte na Finish.

zkratka názvu

Pokud chcete, můžete ikonu změnit na něco přitažlivějšího kliknutím pravým tlačítkem na ikonu a přejděte na příkaz Vlastnosti> Změnit ikonu. Potom ji změňte na ikonu, která je ve výchozím nastavení součástí systému Windows, nebo možná máte něco jiného, ​​kam chcete změnit v jiném adresáři.

Jakmile je zástupce vytvořen, můžete jej snadno připojit na hlavní panel nebo na úvodní obrazovku.

zkratka

Jakmile zástupce vytvoříte, můžete jej snadno připojit na hlavní panel nebo na úvodní obrazovku. Použití příkazového řádku nebo vytvoření zástupce usnadňuje přístup k rozšířeným možnostem spuštění.

Start

I když jsme na téma vytváření zástupců pro přístup k určitým místům a obslužným programům Windows, možná vás bude zajímat následující:

  • Vytvořit zástupce k oblíbenýmVytvořit zástupce pro spuštění konkrétních profilů ChromeVytvořit zástupce pro spuštění Správce zařízeníVytvořit zástupce pro vypnutí nebo restartování systému WindowsVytvořit zástupce pro správu systémuVytvořte zástupce pro umístění v počítači nebo v tomto počítači