Služby okamžitých zpráv založené na prohlížeči

Snadné a pohodlné! To se mi na klientech Instant Message (IM) založených na webovém prohlížeči od MSN, Google a Yahoo! Nezáleží na tom, zda jste v práci, v domě přátel nebo v kiosku - ve většině případů, pokud máte přístup k webovému prohlížeči, se můžete přihlásit ke svému oblíbenému klientovi Instant Messenger a chatovat dál!

Přestože klient Microsoft MSN byl nejdelší, Yahoo! a Google usilovně usilovali o to, aby chytili a dokonce překonali to, co společnost Microsoft nabízí v tomto prostoru. Pojďme se podívat na to, co jsem dokázal vykopat.

Ikona MSN Web Messenger

Jak již bylo zmíněno, služba MSN Web Messenger existuje již několik let. Je to klient SOLID, který stále používám denně (umožňuje mi lidem chatovat při práci v datovém centru.) Pravděpodobně jsem ho začal používat v roce 2002 nebo 2003, když jsem přestal používat ICQ (Sorry AOL.)

Služba MSN se překvapivě nezměnila několik let. Jsem si jistý, že brzy přijde verze LIVE, ale v době, kdy jsem psal tento článek, jsem to nenašel. Doufejme, že pokud někdy upgradují, přidají kompatibilitu pro jiné prohlížeče. Dnes klient MSN Web Messenger podporuje pouze IE a Firefox.

Live Mobile Instant Messenger

Ačkoli to nebylo moc dobré, Microsoft má klienta Instant Messenger pro iPhone a další mobilní zařízení, jako jsou telefony. Jak jsem řekl, není to dokonalé, ale funguje to, pokud jste ve špetce. Verze Google Talk je mnohem lepší.

Služba Google Instant Message Service založená na webu Google Talk

Google Talk - Google Web Based Instant Messenger Client

Webový IM klient společnosti Google je z řady produktů Google Talk. Nyní je již samozřejmé, že si už všichni pravděpodobně uvědomují, že máte přístup k chatům na webu prostřednictvím GMAIL. Domnívám se však, že je důležité poznamenat, že k tomu, aby fungoval webový chat, nemusíte být uživatelem GMAIL. Na druhou stranu ... vyžaduje FLASH 8 nebo novější, aby fungoval. Bohužel, ne všechny systémy, servery nebo firemní desktopy mají FLASH, a pokud nemáte práva správce na krabici, můžete být kvůli tomu mrtví ve vodě (letištní kiosek atd.). Říká se, že téměř VŠECHNY systémy mají dnes Flash, ale…

Dynamický Messenger Google Mobile

ICON Google-Talk pro iPhoneWebový klient Yahoo Messenger

Yahoo! Messenger pro web (beta)

Našel jsem Yahoo! Messenger dnes (což je vlastně to, co mě motivovalo k psaní tohoto článku / recenze), a překvapivě vyzkoušel Yahoo! Kurýrní služba poprvé. K použití je třeba nainstalovat Flash 9.0 nebo novější. (To je důvod, proč jsem jej uvedl naposledy v tomto článku.) Jakmile jsem se přihlásil, klient byl velmi plynulý a funkční.

Pokud instalace Flash 9 nebyla požadavkem, možná bych ji ohodnotila jako první. Bohužel, kvůli požadavku na Flash, můj iPhone je nemůže použít.

Tip: Do prohlížeče stačí zadat web.im a spustit Yahoo! Prohlížeč IM klientů

Yahoo! Okamžitý mobilní chat

Ačkoli je snazší najít než Microsoft Live IM pro mobil, jako je služba Microsoft, Yahoo! Služba IM je téměř bezcenné. Osobně bych se neobtěžoval.

Pěkně GROOVY věci, pokud se mě zeptáte. Pro mě se mi líbí webový messenger MSN a GMAIL-Talk pro můj iPhone.

Ale MrGroove, proč pro tyto služby okamžitých zpráv používat nejen nesčetné proxy proxy služby založené na prohlížeči?

Vím, že někteří z vás to asi přemýšlejí, takže to prostě vymkneme z cesty. Osobně jsem velmi konzervativní Geek, pokud jde o ochranu soukromí a informací. „Sotva“ důvěřuji společnosti Microsoft, Google a Yahoo! natolik, aby tyto služby využily. Poslední věc, kterou chci, je spuštění z Jamajky nebo jiné zemědělství / archivace / prodej mých osobních informací a konverzací z třetí země světa. Velké bezpečnostní riziko, pokud se mě zeptáte.

Myšlenky? Souhlasit? Nesouhlasit? Která služba je vaše oblíbená? Stýskalo se mi po tvém oblíbeném?

Tagy: yahoo-messenger, msn-web-messenger, google-talk, instant-message, IM, iphone