SkyDrive, přídavek společnosti Microsoft k cloudovým úložným aplikacím, je nyní k dispozici pro zařízení Android se systémem Gingerbread nebo vyšším. Je to skvělé pro přístup k uloženým souborům na cestách. Tato aplikace je zdarma a pro přístup k souborům se musíte přihlásit pomocí účtu Microsoft. A je to schůdná možnost pro ty, kteří chtějí cloudovou službu, která je optimalizována na operační systém jejich počítače. Je to skvělá služba, ale získávání popularity dalších služeb, jako je Dropbox, Disk Google nebo Box, bylo pomalé.

Design a funkce

Celkový design aplikace pro Android je převzat z efektivního rozhraní Windows 8. Soubory jsou roztříděny do čistých dlaždic (nebo miniatur pro fotografie), které lze zobrazit v mřížce nebo ve stylu seznamu. Soubory lze vybrat klepnutím přímo na ně a máte k dispozici všechny dostupné možnosti, jako je odkaz Sdílet, Stáhnout do zařízení a Odstranit. Celou složku můžete také upravit přepnutím do zobrazení seznamu a zaškrtnutím políčka vedle názvu složky. Tlačítko Přidat složku je také přístupné z dolní nabídky na téměř jakékoli obrazovce v aplikaci.

skydrive-thumbnail-view

Výkon a skladování

Přenos souborů je s aplikací SkyDrive překvapivě rychlý, a to i při průměrném připojení k internetu. Byl jsem ohromen, když jsem viděl soubory, které jsem nahrál, ve složce SkyDrive na ploše za minutu. Jsem také těžký uživatel Dropboxu, ale musím říci, že se to ve srovnání s tím cítí trochu zdlouhavě. Skutečnost, že mám na Dropboxu uloženo více souborů, může nebo nemusí být faktorem.

skydrive-details-view

Pokud jde o úložný prostor, SkyDrive vás zahajuje na 7 GB - což je více než počáteční nabídka 5 GB na Disku Google a 2 GB Dropboxu. Samozřejmě, pokud jste ji používali od začátku, měli byste mít stále 25 GB úložiště. V každém případě je to lákavá bezplatná služba cloudového úložiště. Pokud potřebujete maximální množství prostoru za cenu žádné, tato aplikace je dobrá volba.

skydrive-inside-a-folder

Nevýhody

Uživatelé budou chybět na dvou věcech. Automatická synchronizace fotografií z fotoaparátu (Dropbox) a úprava dokumentů MS Office v cloudu (Disk Google). Na automatickou synchronizaci pomocí Dropboxu jsem byl tak zvyklý, že bylo velkým zklamáním, když jsem to neviděl jako základní funkci. Budete muset ručně vybrat a nahrát soubory z telefonu. Pro některé to může být v pořádku, ale jiní, kteří jsou závislí na automatizaci Dropboxu, nemusí být tak potěšeni. Chcete-li také upravovat soubory MS Office, budete muset použít kancelářské řešení třetích stran, například ThinkFree Office. Také budete muset nahrát revidovaný dokument, protože ani nesynchronizuje změny.

Zatímco zážitek ze SkyDrive je při práci v ekosystému Microsoft bezproblémový, v zařízeních se systémem Android je třeba trochu více práce a některé funkce chybí.

Existuje více funkcí nabitých aplikací pro cloudové úložiště Android, ale s bezstarostným rozhraním, rychlými přenosy a velkorysým množstvím úložného prostoru bych řekl, že je dobrý start.

Stáhněte si SkyDrive pro Android