Společnost Microsoft dnes na svých blogy Office oznámila, že každý oficiálně získává možnost ukládat přílohy na webu Outlook.com přímo do OneDrive.

O tomto vývoji jsme informovali o víkendu, ale ne všechny účty tuto funkci dosud měly. Také jsme si nebyli jistí, zda se jedná o beta experiment nebo něco, co by nakonec mělo být zavedeno všem. Od dnešního dne je toto oficiální slovo od společnosti Microsoft.

Spravovali jsme jednodušší a přehlednější správu těchto e-mailových příloh. Když obdržíte e-mail s přílohou nebo skupinou příloh - dokumenty, obrázky, hudba nebo videa - nyní je můžete uložit do OneDrive jediným kliknutím.
Save-to-OneDrive.png

Odeslat přílohy do OneDrive

Ukázali jsme vám, jak to funguje v našem předchozím článku: Uložte přílohy Outlook.com do OneDrive kliknutím, takže si přečtěte, že se přesně dozvíte, jak to funguje, když posíláte přílohy do OneDrive.

To, co jsem tehdy nevěděl, ale od té doby jsem se dozvěděl, je to, že všechny vaše přílohy se v OneDrive objeví jako složka nazvaná „E-mailové přílohy“, díky které je bude mnohem snazší najít. Složka v mém OneDrive se však nazývá jen „Přílohy“.

Zde je pohled na stolní verzi připojených souborů, které jsem poslal na OneDrive z Outlook.com:

přílohy

A tady je to, jak to vypadá v moderní verzi systému Windows 8.1 - stále se nazývá jen „Přílohy“, ale většina souborů je tam.

onedrive moderní

Protože jsem to testoval dnes odpoledne, zdá se, že některé přílohy chybí, a ne všechno se synchronizuje správně, ale tato funkce je nová a doufejme, že zalomení bude brzy vyřešeno.

Pokud tuto funkci ještě nevidíte, společnost Microsoft doporučuje pokračovat v kontrole v příštím týdnu.

Tato funkce je ale skvělá a ráda bych ji viděla v aplikaci Outlook.com pro Windows Phone, iOS a Android, abyste mohli poslat soubor na OneDrive na cestách a pracovat na něm z vašeho PC později. Možná, že tato funkce přichází v budoucnosti? Ale prozatím si tuto funkci užijte.